Oyunu sandıkta bozduk

CHP’li Akın, 31Mart seçimlerinde Bakılesir’de en yakın rakibine 84 bin oy fark atıp, 407 bin oy alarak koltuğa oturdu. Akın, seçim sonucunu ve gelecek planlarını şu sözlerle anlattı:

KOPYA ADAY SİYASİ AHLAKSIZLIK: Balıkesirimiz’de asrın siyasi ahlaksızlığı yapıldı. Rakibim, benle aynı adı ve soyadı taşıyan, lokantada geceleri garsonluk yapan birini, bazı teşviklerle bağımsız aday olarak çıkardı. Balıkesirlinin aklıyla alay etmeye kalktılar. Ahlak dışı bu yolla bana seçim kaybettireceklerini düşündüler. Balıkesirli ailem ise bu namertliğe mert bir tepki gösterdi. Bırakın seçim kampanyası yapmayı, sokağa dahi çıkmayan kopya aday 2304 oy aldı. Diğer iki bağımsız adayın oyları 394 ve 288. Bir de yanlışlıkla kopya Ahmet Akın’a mühür basıp sonra farklı yerlere de mühür vurup pusulayı geçersiz hale getiren hemşerilerimiz var. Buna karşın Balıkesirli hemşerilerim net bir galibiyetle Balıkesir’i, evlatları Ahmet Akın’a teslim etti. Masada kurulan oyun sandıkta bozuldu.

HERKES BUNU SORUYOR: Göreve geldim ve herkes Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin nasıl bir borç yükü altında olduğunu merak ediyor, bunu soruyor. Görevi devraldığım gibi saatler içerisinde tüm bürokratları toplayıp belediyenin genel durumu hakkında bilgi aldım. Bir önceki yönetim giderayak belediye iştiraklerini bloke etme girişiminde bulunduğu için şu anda borçlara ilişkin son tabloyu ortaya koyamadık. Kısa sürede tamamlayıp kamuoyuyla paylaşacağız.

Ortaya çıkacak manzara ne olursa olsun hizmetler devam edecek, söz verdiğimiz projeler yaşama geçecek. Balıkesir’in hakkını almaya ve hakkını iade etmeye geldim. Bu sözün arkasında nasıl dimdik durduğumu göstereceğim. Hizmetten yoksun bir beş yıl geçiren Balıkesir’i içinde bulunduğu sıkışmışlıktan hızlıca kurtaracağız.’

KİMSEYE YEDİRMEM: CHP il yönetimi geçmiş dönem belediyenin 4.5 yılda sattığı ve 82 milyon dolar gelir elde ettiği 102 arazinin listesini bir pankart yaparak ilan etmişti. Bu pankart vinç yardımıyla sergilenebildi. Ekibime, bu satışları geriye dönük olarak incelemeleri için talimat verdim. Vatandaşın tırtıklı kuruşunu kimseye yedirmem. Kampanya dönemi boyunca özellikle kırsal mahallelerde bir araya geldiğim hemşerilerim bu durumla ilgili şikayetlerini sık sık dile getirdiler. Balıkesirlilerin çok duyarlı olduğu arazi satışları bizim de kırmızı çizgimiz.

ADALETLİ OLACAĞIM

İlk 30 gün ve 100 gün için programlar hazırladıklarını belirten Akın sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Deprem dirençli Balıkesir’ olarak adlandırdığımız yaşanabilir kentsel dönüşüm projesini başlatacağız. Kuva-yi Milliye’nin başşehrini, kültürün de başşehri yapacağız.Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş ve kuruluş mücadelesine şehrimizin sağladığı katkıyı anlatacak devasa bir tematik park yapacağız. Her gün, her saat, adaletli bir belediye başkanı olacağım. Balıkesir’i yıldız gibi parlatacağız. Beş yılın sonunda Türkiye’de, dünyada parmakla gösterilen bir Balıkesir olacak.

İLK İŞ PLANLAMA AJANSI KURMAK

İlk projesini açıklayan Akın şöyle devam etti: Türkiye’de unutturulmak istenen bir devlet geleneğini Balıkesir’de canlandırarak projelerimize başlayacağız. İlk iş olarak Balıkesir Planlama Ajansı’nı kuruyoruz. Şehrimizin 2050’ye kadar olan yol haritasını oluşturacağız.  Belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakılmış birçok yerleşim alanımız var. İl merkezine 15-20 kilometre uzaklıkta olan ancak hiçbir toplu ulaşım hizmetinden faydalanamayan kırsal mahallelerimiz var. Gözbebeğimiz körfez bölgemizin çok acil kapsamlı bir arıtma tesisine ihtiyacı bulunuyor. Bölgede hiç altyapısı olmayan yerleşim alanlarıyla karşı karşıyayız. Kampanya döneminde, seçimden sonra ilk bir haftada gelip sorunları çözme sözü verdiğim yerlere tek tek gittik, çalışmaları başlattık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x