Yazar Mustafa Kasadar’ın oğlunu vahşice öldürmüştü! Karar açıklandı

İstanbul Bayrampaşa’da kayıp olarak aranırken cesedi bir evin buzdolabında bulunan 19 yaşındaki Muhammed Nuh Kasadar’ın ölümüne ilişkin 28 yaşındaki Hakan Öztürk’ün yargılanmasına devam edildi. İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Hakan Öztürk SEGBİS sistemi ile katıldı. Duruşmada ilk olarak sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapor okundu. Raporda sanık Hakan Öztürk’ün akıl sağlığının yerinde olduğu ve ceza sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.

SAVUNMA YAPMADI

Raporun ardından savunması sorulan sanık, “Önceki savunmalarıma ekleyecek bir şeyim yoktur” dedi. Duruşmada hazır bulunan Muhammed Nur Kasadar’ın babası Mustafa Kasadar, “Mahkemenin bugün neticelenmesini ve sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Müşteki avukatı ise söz alarak, “Sanığa 50 bin yıl da 100 bin yıl da ceza da verseniz müvekkillerinin acısı dinmeyecek. Sanık bir an önce cezalandırılsın” dedi. Son sözü sorulan sanık Hakan Öztürk ise yine, “Bir diyeceğim yoktur” dedi.

İNDİRİMSİZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBET

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti sanık Hakan Öztürk’ü, “tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme bu cezada herhangi bir indirim de uygulamadı. Mahkeme ayrıca sanığı, “gece vakti yağmaya teşebbüs” suçundan da 10 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x