Dev Şirketler O 2 Altcoin’i Borsalara Boşaltıyor!   

Kripto para piyasası bugün, iki büyük oyuncunun hareketleriyle hareketlendi. Kripto para birimlerinin transferlerini takip eden on-chain veri platformu The Data Nerd, bugün erken saatlerde iki önemli transfer tespit etti. Bu transferler, altcoin piyasasının önde gelen isimlerinden DWF Labs ve Wintermute’a ait olabilecek cüzdanlardan gerçekleşti.

Wintermute, altcoin Arbitrum’u Coinbase’e aktardı

İddiaya göre Wintermute’a ait olabilecek bir balina cüzdanı, yaklaşık 4 saat önce 1,4 milyon ARB token’ı (yaklaşık 1,57 milyon ABD Doları) yeni bir cüzdana aktardıktan sonra Coinbase borsasına transfer etti. Bu cüzdanın, 10 ay önce 67,17 milyon ARB token’ı 1,16 ABD Doları fiyattan Coinbase’den transfer ettiği ve daha sonra 16,8 milyon ARB token’ı (31,57 milyon ABD Doları) Wintermute’un cüzdanına gönderdiği tespit edildi. Bu hareket, söz konusu cüzdanın halen yaklaşık 48,98 milyon ARB token’ı (yaklaşık 55,84 milyon ABD Doları) elinde tuttuğunu gösteriyor.

Wintermute, piyasada saygın bir konuma sahip kripto para piyasası yapıcılarından biri. Bu şirket, yatırımcılar arasında token alım satımının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Böylece likiditeyi artırıyor. Ancak bugün gerçekleşen transferin ardındaki sebep henüz bilinmiyor. Bazı uzmanlar, Wintermute’un elindeki ARB token’larını satarak kâr elde etmek isteyebileceğini düşünmekte. Ancak Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bugün, kripto para piyasası oldukça sallantılı. Yani, mevcut fiyatlarla satış yaparsa şirket, büyük bir kâr elde etmeme riski var. Bazıları ise yalnızca token’ları farklı bir borsalara transfer ediyor olabileceğini öngörüyor.

DWF Labs’ten önemli hamle geldi

Wintermute’un hareketinden kısa bir süre sonra, bir başka kripto para piyasası oyuncusu olan DWF Labs da önemli bir transfer gerçekleştirdi. Takip platformu ai_9684xtpa’nın verilerine göre DWF Labs, yaklaşık iki saat önce 0xD6e transfer adresi üzerinden 10,8 milyon adet ID token’ı (yaklaşık 7,69 milyon ABD Doları) OKX borsasına transfer etti. DWF Labs, geleneksel yatırım fonlarının aksine, halihazırda piyasada bulunan tokenlere yatırım yapan ve piyasada likidite sağlamaya çalışan bir “Web3 risk sermayesi şirketi” olarak tanımlanıyor.

https://twitter.com/ai_9684xtpa/status/1780162372717711403

Bugün gerçekleşen transferlerin piyasayı nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Ancak bu transferler, özellikle Wintermute’un elindeki yüksek miktarda ARB token’ı ve DWF Labs’ın OKX’e aktardığı önemli miktardaki ID token’ı göz önünde bulundurulduğunda, kripto para piyasasında volatilitenin artabileceği düşünülmekte. Kripto para birimlerine yatırım yapanlar, önümüzdeki günlerde piyasayı yakından takip etmeli. Ayrıca yatırım kararlarını bu tür transferlerin potansiyel etkilerine göre almalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x